MIL_STADIUM
TC
MILMillwall·Championship
Tristan Crama
Defender · 24 years · 🇫🇷 France
Seneste kamp · Millwall

Championship · Sat 10 Oct
PRE0 – 1MIL
PREMIL
T. Crama kampratings
29
47
64
DefMidOff
Om spilleren

Spillerprofil: Tristan Crama vinder luftdueller og skaber chancer fra defensiven

T. Crama xT rating — key stats pr. 90 minChampionship xT gns: 58
70 / 75xT - Expected Talent#70 i ligaen#15 Wingback i ligaen#2 i klubben
Forbedringer for at opnå Expected Talentpr. 90 minxT
Interceptioner1.66 → 1.66+0.8
Assists0.22 → 0.22+0.6
Nøgleafleveringer0.89 → 1.24+0.4
Clearinger5.46 → 5.46+0.4
Tacklinger vundet1.17 → 1.74+0.4
Dueller vundet5.86 → 7.91+0.4
Luftdueller vundet3.44 → 3.44+0.3
Afleveringer i angrebszonen6.62 → 8.87+0.3
Mål0.15 → 0.15+0.3
Boldvindinger3.98 → 5.70+0.3
Store chancer skabt0.29 → 0.29+0.2
Gennemstik0.10 → 0.10+0.2
Skud på mål0.30 → 0.30+0.1
Blokerede skud0.32 → 0.32+0.1
Driblinger0.48 → 0.73+0.1
Præcise afleveringer24.14✓
Afleveringspræcision %67.33✓

Tristan Crama er en solid forsvarsspiller, der kombinerer fysisk styrke med en evne til at bidrage offensivt. Hans spil er præget af både stabilitet i defensiven og en kreativ tilgang til spilopbygning.

Crama udmærker sig ved sin evne til at kontrollere luftdueller og fordele bolden effektivt. Han har en imponerende statistik med 3,5 vundne luftdueller per kamp, hvilket understøtter hans rolle som en central figur i defensiven. Derudover er hans evne til at assistere angrebene også bemærkelsesværdig, da han leverer 0,22 assists pr. kamp, hvilket viser hans potentiale til at påvirke spillet længere fremme på banen.

En effektiv assisterende spiller fra defensiven

Crama er en dygtig spiller, når det kommer til at skabe chancer. Med 0,22 assists pr. kamp ligger han på niveau med de bedste i sin position. Dette viser, at han ikke blot er en defensiv spiller, men også en der bidrager til angrebene, når muligheden byder sig.

Stærk i luftspillet og defensiv kontrol

Crama excellerer i luftduellerne. Han vinder 3,5 luftdueller per kamp, hvilket gør ham til en væsentlig komponent i forsvaret. Denne styrke gør det svært for modstanderne at få hovedspil og giver ham mulighed for at dominere i feltet.

Og tænk nu hvis...

For at maksimere sit bidrag kan Crama arbejde på sine vundne tacklinger, hvor han i øjeblikket vinder 1,16 pr. kamp, sammenlignet med det ønskede niveau på 1,72. En forbedring her ville styrke hans defensive evner yderligere. Desuden kunne han fokusere på at øge antallet af nøgleafleveringer, som i øjeblikket ligger på 0,9 pr. kamp, for at øge sin offensive indflydelse.

T. Crama · Sæsonstatistik

T. Crama stats for 2026-2027 sæson

Kampe
Kampe1
Started0
In/Out1/0
Minutter spillet24
Min. pr. kamp24
Disciplin
Gule kort0
Røde kort0
Ratings
Sæsongennemsnit6.4
Form (seneste 5)6.4
Seneste kamp6.4
Nøgletal (total/pr 90 min)
Skud i alt1 / 3.8
Afleveringer i angrebszonen6 / 22.5
Blokerede skud1 / 3.8
Præcise afleveringer10 / 37.5
Afleveringspræcision %63.0
Ligatable · Championship
#ClubPWDLGDPts
1
SwaSwansea City
9621+820
2
MidMiddlesbrough
9531+518
3
WesWest Ham United
9441+1116
4
StoStoke City
9513+216
5
WolWolverhampton Wanderers
8422+414
6
QueQueens Park Rangers
9351+314
7
BirBirmingham City
9351+214
8
MilMillwall
9423+114
9
WesWest Bromwich Albion
9423+114
10
BriBristol City
9423-114
11
SouSouthampton
9522+1013
12
ChaCharlton Athletic
9342-313
13
BlaBlackburn Rovers
9333+112
14
SheSheffield United
9333+112
15
WreWrexham
9252-311
16
LinLincoln City
9324-411
17
BolBolton Wanderers
9315-510
18
NorNorwich City
9306-29
19
PorPortsmouth
8224-28
20
WatWatford
9225-78
21
CarCardiff City
9144-37
22
BurBurnley
9144-47
23
DerDerby County
9135-76
24
PrePreston North End
9117-84
Lignende spillere i samme liga